Skip to main content

South Of Scotland Electricity Board (Membership)

Volume 973: debated on Wednesday 14 November 1979

The text on this page has been created from Hansard archive content, it may contain typographical errors.

asked the Secretary of State for Scotland if he will list the names of the members of the South of Scotland Electricity Board, along with the dates their appointments expire or fall to be renewed.

Member and Date of Expiry of Current Appointment

  • Mr. D. R. Berridge, Chairman 31 March 1982.
  • Mr. A. Barr, part-time member 31 December 1981.
  • Mr. W. D. Coats, part-time member 31 December 1981.
  • Mr. W. G. P. Fraser, part-time member 31 December 1980.
  • Dr. J. Kane OBE, part-time member 31 December 1980.
  • Professor J. A. Kennerley, part-time member 31 December 1979.
  • The Lord Kirkhill JP, part-time member 31 December 1982.
  • Mrs. E. McCullock JP, part-time member 31 December 1980.